Nothing found
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Kondomum, kayganlaştırıcım veya seks oyuncağım yok. Yerine neler kullanabilirim?

Seks oyuncaklarına, kayganlaştırıcıya veya korunma yöntemine alternatif bulmanız için bir çok neden olabilir. Bu maddelere erişiminiz kolay olmayabilir; ailenizle yaşıyor olabilirsiniz ve bu oyuncaklar sizi 'açık' edebilir ya da trans olabilirsiniz ve beden yapınıza veya yaptığınız seks biçimine uygun korunma yöntemleri bulmakta zorlanabilirsiniz.

Durumunuz her neyse, materyalleri amaçlarına uygun olarak kullanmak her zaman en iyisidir, en iyi penis yüzüğü, penis yüzüğü olarak üretilmiş üründür, en etkili korunma yöntemi gerçek kondomlar ya da oral seks kondomlarıdır. Bunu dile getirdikten sonra, düzgün kullanıldığında aternatif olabilecek yollar mümkündür.

Seks Oyuncakları Alternatifleri

Evde seks oyuncağı bulmanın çok fazla olasılığı vardır. Dildo, penis yüzüğü veya uyarıcı etkili materyaller bakıyorsanız, amaçları dışında kullanılan aletlerde kendinize zarar vermeyi en aza indirgeyecek şekilde kullanmak çok önemlidir.

Eğer ev aletlerini dildo olarak kullanıyorsanız, bu aletlerden herhangi enfeksiyonu engellemek adına kondom kullandığınızdan emin olun. Saç tarağı sapları ve sebzeler en popüler ve en erişilebilir araçlardır. Sebzeler tamamen yumuşak yüzeylere sahip değildir, bu da kondomların yırtılmasına ve bakteriyel enfeksiyonlara sebebiyet verebilir. Anal olarak kullanacağınız her dildoyu konik bir şekle getirmeye çalışın, bu dildonun içinizde kalmasını engeller.

Elektrikli diş fırçası ya da telefonunuz gibi vibratör olarak kullanabileceğiniz araçların su geçirmez olduğundan emin olmak önemlidir. Bu aletlerle birlikte her zaman kondom kullanın ve sadece vücudunuzu tahrik etmek için kullanın.

Penis yüzükleri de hali hazırda sahip olduğunuz ürünlerden elde edilebilir. Kadın kondomlarındaki plastik yüzüğü alıp penis yüzüğü olarak kullanabilirsiniz. Penis yüzüklerinin kısa süreli periyodlarda kullanılması ve erekte olduğunuzda rahatlıkla çıkartılabilecek esneklikte bir malzemeden olması gerekir. Eğer çıkartamazsanız, acilen tıbbi yardıma başvurun.

Yastık ve çorap gibi ürünler mastürbasyon aracı olarak kullanılabilir; elbise pinleri meme kıskacı olarak kullanılabilir; kemer, spatula ve tahta kaşıklar bondage ve uyarıcı olarak kullanılabilir ürünler olabilir.

Seks oyuncak alternatiflerinin en büyük çıkarımı ise şudur: keskin veya elektrikli olan hiç birşeyi içinize almayın; tüm nesneleri bir kondomla kaplayın ve kolaylıkla kırılabilecek hiçbir şeyi içinize almayın.

Kayganlaştırıcı Alternatifleri

Kayganlaştırıcı rahatlığı artıran, CYBE bulaşını azaltan seksin önemli bir parçasıdır. Eğer kaganlaştırıcıya erişiminiz yoksa, bir çok alternatif mevcuttur. Tükürük ve her gün kullanılan birçok ürün kayganlaştırıcı yerine kullanlabilir. - Refinery29 kayganlaştırcı alternatifleri için iyi bir liste hazırladı.

CYBE bulaşını veya hamilelik ihtimallerini engellemek istediğiniz için kondom kullanıyorsanız, kayganlaştırıcı alternatifiniz hiç yağ içermemeli. Yağ kondomun yapısını bozarak etkisiz hale getirir.

Kayganlaştırıcılar ve kayganlaştırıcı alternatifleri hakkında daha fazla bilgi için, Center for Sexual Pleasure & Health's Guide to Lube içeriği için burayı tıklayın.

Korunma Yöntemi Alternatifleri

Kondom ve oral seks kondomları gibi korunma yöntemi alternatifleri bulmak zordur. Kondom veya oral seks kondomunun olmadığı noktalarda, uygulayabileceğiniz korunma yöntemleri çok azdır.

Plastik poşet ve streç film gibi ürünler herhangi şekilde penetratif sekste kullanılmamalıdır. Kondomların amacı cinsel sıvıları içeride tutmaktır. Bu tarz sarmalı şekilde kullanılacak olan kondomlar sizi ne hamilelikten ne de CYBE'dan korur.

Yine de, sarmalı kondom, lateks/lateks olmayan eldivenler veya mikrodalgaya uygun olmayan streç filmler oral seks kondomu olarak kullanılabilir ve anüs veya vajina oral seksinde kullanılabilir. Streç film kullanmak olası boğulma tehlikesine sebebiyet verir.

Tüm alternatif yöntemlerimizde olduğu gibi, bu ürünlerin hiç biri kondom olarak kullanılmak için üretilmedi ve herhangi CYBE'dan ya da hamilelikten korunma yöntemi olarak güvenilmemelidir.

Eğer alternatif seks oyuncakları, kayganlaştırıcı veya korunma yöntemleriyle ilgili sorunuz olursa, Planned Parenthood sağlık eğitmenleri ile buradan konuşabilirsiniz.