Nothing found
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Ar galiu atlikti ŽIV testą namuose?

Jei gyvenate seksualiai aktyvų gyvenimą, reguliarus pasitikrinimas dėl ŽIV yra vienintelis būdas tiksliai žinoti, ar nesate užsikrėtęs. Aišku ne visada lengva patekti į kliniką, taip pat gali būti, jog jaudinatės dėl savo privatumo ar saugumo ŽIV testavimo centruose.

Kai kuriose vietose galima gauti ŽIV tyrimų rinkinį, kurį galite atlikti savo namuose. Savarankiško testo rinkiniai nėra tokie tikslūs, kaip ŽIV tyrimai atliekami klinikose, tačiau savarankiškas testas yra geriau negu nieko. Jei dėl kažkokios priežasties negalėsite gauti ŽIV tyrimo pas sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, tai yra antra geriausia galimybė.

Dauguma namuose naudojamų ŽIV testų gali virusą tiksliai aptikti po 23-ijų arba 90-ties dienų. Per šį laiką galima gauti klaidingą neigiamą ŽIV rezultatą, kai iš tikrųjų ŽIV yra teigiamas. Svarbu atlikti testą ir per šį laiko tarpą ir po jo, kad nustatytumėte tikrą ŽIV statusą. Tyrimo paketo pateiktoje instrukcijoje bus nurodyta, po kiek laiko ŽIV antikūniai gali būti aptikti. Jei manote, kad per pastarąsias 72-ias valandas esate užsikrėtęs ŽIV, pasikalbėkite su sveikatos priežiūros specialistu apie PEP.

Šiuo metu yra du būdai išsitirti dėl ŽIV namuose. Pirmasis yra tyrimų rinkinys, kuriame naudojamas tamponas seilių mėginio surinkimui ir pamatomi greiti bandymų rezultatai. Antrasis būdas - kraujo ėmimas namuose ir siuntimas į laboratoriją tyrimams. "Building Healthy Online Communities" turi daugiau informacijos apie šiuos testus čia.

Jei jūsų tyrimo rezultatai sako, kad esate užsikrėtę ŽIV, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, kuris gali atlikti tikslesnį testą jūsų namų testo rezultatų patvirtinimui. Kartais ŽIV testas gali parodyti klaidingą teigiamą rezultatą, todėl visada geriausia, kad sveikatos priežiūros specialistas patikrintų jus dar kartą. Jei jie patvirtina teigiamą testo rezultatą, jūsų gydytojas gali padėti jums pradėti gydymą ir surasti kitas paramos paslaugas. Jei gausite neigiamą testo rezultatą, būtinai tęskite nuolatinius ŽIV tyrimus, kad žinotumėte savo statusą. Taip pat galite kreiptis į sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, jei norite pradėti vartoti PrEP - kasdieninę tabletę, kuri padeda užkirsti kelią ŽIV.

Šiuo metu tyrimų namuose rinkiniai yra lengvai prieinami Europoje ir JAV. Sužinokite, kokius ŽIV namų tyrimo rinkinius galite rasti čia. Jei jums nepatinka namų testo rinkiniai, raskite artimiausią ŽIV testavimo svetainę čia.